B. (Bas) van 't Wout

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto B. (Bas) van 't Wout
bron: Tweede Kamer

Bas van 't Wout (1979) was van 20 januari tot 25 mei 2021 minister van Economische Zaken en Klimaat in het demissionaire kabinet-Rutte III. Van 9 juli 2020 tot 20 januari 2021 was hij staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Verder was van 20 september 2012 tot 2 juli 2020 en van 31 maart tot 2 juni 2021 Tweede Kamerlid voor de VVD. Sinds 25 mei 2021 was de heer Van 't Wout op non-actief als minister. Hij was eerder raadslid in Amsterdam, strategisch adviseur en voorts onder meer politiek assistent van de Amsterdamse VVD-wethouder Geert Dales, van de Amsterdamse VVD-fractievoorzitter Eric van der Burg, alsmede van Mark Rutte. De heer Van 't Wout was vicefractievoorzitter.

VVD
in de periode 2012-2021: lid Tweede Kamer, staatssecretaris, minister

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Bastiaan (Bas)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amersfoort, 22 april 1979

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (7/14)

  • strategisch adviseur en gespreksleider, adviesbureau &MAES te Amsterdam, van 2007 tot september 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 september 2012 tot 2 juli 2020
  • staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid, van 9 juli 2020 tot 20 januari 2021
  • minister van Economische Zaken en Klimaat, van 20 januari 2021 tot 25 mei 2021 (sinds 25 mei 2021 op non-actief)
  • minister: niet belast met de leiding van een ministerie, van 25 mei 2021 tot 10 januari 2022 (werd vanwege medische redenen tijdelijk vervangen)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 31 maart 2021 tot 2 juni 2021
  • tijdelijk verlof, van 2 juni 2021 tot 12 januari 2022

takenpakket (bewindspersoon)
  • Was als staatssecretaris verantwoordelijk voor 1. Participatiewet (inclusief Bijstand, WSW)/quotum, 2. Wajong, 3. Kindregelingen, 4. Kinderopvang, 5. Armoede en schuldhulpverlening, 6. ANW, 7. ESF, 8. Re-integratie, 9. SVB, 10. SZW-domein Caribisch Nederland, 11. Ontwikkelingen en ondersteunen van de samenwerking in de SUWI keten, 12. Discriminatie arbeidsmarkt, 13. Arbeidsomstandigheden, 14 Inspectie en toezicht.

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 2 juni 2021 tot 12 januari 2022 tijdelijk vervangen. Eerst door J.J. Klink en vanaf 7 september door R. Verkuijlen.

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur Benedictus de Spinozastichting, van 2002 tot 2004

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hij was als Kamerlid woordvoerder langdurige zorg/AWBZ en wet maatschappelijke ondersteuning, Europese Zaken, Koninklijk Huis en sociale zaken

als bewindspersoon (beleidsmatig)
  • Verdedigde in 2021 in de Tweede Kamer het wetsvoorstel versterking gebouwen in de provincie Groningen (wijziging Tijdelijke wet Groningen) (35.603)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Hij groeide op in Scherpenzeel (Gld.)
  • Zijn echtgenote is directeur van een basissschool

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.

In deze biografie zijn gegevens verwerkt tot 21 februari 2020.