Drs. E.A. (Els) de Graaff-van Meeteren

foto Drs. E.A. (Els) de Graaff-van Meeteren
bron: IISG

Ambtenaar van het ministerie van Onderwijs en voordien lerares biologie, die in 1986 korte tijd Tweede Kamerlid voor de VVD. Was de vervanger van Rudolf de Korte toen die de overleden minister Koos Rietkerk opvolgde. Kon in de tweeënhalve maand dat zij Kamerlid was uiteraard geen opvallende rol spelen.

VVD
in de periode 1986: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Elisabeth Albertine (Els)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Arnhem, 26 juli 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 maart 1986 tot 3 juni 1986
  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 29 mei 2007 tot 16 september 2008
  • lid gemeenteraad van Lopik, van 16 maart 2006 tot 11 maart 2010

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • informateur collegevorming gemeente Lopik, april 2018

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Voerde eenmaal het woord in de Kamer: bij de behandeling van het wetsvoorstel verlenging van de werkingsduur van de Tijdelijke Wet normering inkomens vrije-beroepsbeoefenaars

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Haar vader was ondernemer

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.