Drs. S.J. (Saskia) Stuiveling

foto Drs. S.J. (Saskia) Stuiveling
bron: Algemene Rekenkamer

PvdA-bestuurder en -politica die sinds ruimt dertig jaar lid van de Algemene Rekenkamer was, waarvan zestien jaar als president. Was medewerker van burgemeester Van der Louw van Rotterdam en werd in 1981 staatssecretaris van Binnenlandse Zaken in het kabinet-Van Agt II. Vervulde daarna een belangrijke ondersteunende rol bij de parlementaire enquête naar het RSV-concern. Dankzij vaak kritische rapporten die de Rekenkamer uitbracht, onder meer op Verantwoordingsdag, droeg zij sterk bij aan het prestige van dat instituut. Dochter van de letterkundige Garmt Stuiveling. Vaak genoemd als ministerskandidaat. Had een opvallende belangstelling voor Latijns-Amerika en voor cultuur.

PvdA
in de periode 1981-2015: lid Eerste Kamer, staatssecretaris, lid Algemene Rekenkamer, president Algemene Rekenkamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Saskia Jenne (Saskia)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hilversum, 3 mei 1945

overlijdensplaats en -datum
Rotterdam, 20 april 2017

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 1977

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 1981 tot 11 september 1981
  • staatssecretaris van Binnenlandse Zaken (onder meer belast met financiële aangelegenheden lagere publiekrechtelijke lichamen, grotestedenproblematiek, decentralisatie en voorbereiding gemeentelijke herindeling), van 11 september 1981 tot 29 mei 1982
  • lid Algemene Rekenkamer, van 29 oktober 1984 tot 1 mei 1999 (benoemd bij K.B. van 28 september 1984)
  • president Algemene Rekenkamer, van 1 mei 1999 tot 1 juni 2015 (benoemd bij K.B. van 19 april 1999)

takenpakket (bewindspersoon)
  • Was als staatssecretaris belast met de behandeling van 1. de financiële en economische aangelegenheden van de lagere publiekrechtelijke lichamen, voor zover die onder het ministerie ressorteerden; 2. de coördinatie van de grootstedelijke problematiek, waaronder begrepen het agenda-overleg Rijk, vier grote gemeenten en VNG; 3. de opstelling van het decentralisatieplan; 4. de voorbereiding en behandeling van gemeentelijke herindelingen; 5. de aangelegenheden betreffende de Nationale Ombudsman; 6. de zorg voor het Staatsdrukkerij- en Uitgeverijbedrijf; 7. andere van geval tot geval toevertrouwde onderwerpen.

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/57)

  • lid Raad van Toezicht Stichting Trustfonds Rijksacademie voor Beeldende Kunst te Amsterdam
  • lid Raad van Toezicht Stichting Internationale Architectuur Biënnale Rotterdam

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Bij haar vertrek bij de Algemene Rekenkamer werd door het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties de Stuiveling Open Data Award ingesteld, een jaarlijkse prijs voor een publieke of private partij die op een innovatieve manier open data inzet voor maatschappelijke vraagstukken

uit de privésfeer
  • Was actief betrokken bij de opvang van vluchtelingen uit Latijns-Amerika
  • Onderhield contacten met de diverse democratische stromingen in de Latijns-Amerikaanse landen
  • Haar vader, Garmt Stuiveling, was leraar Nederlands en hoogleraar Nederlandse letterkunde aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam (1956-1973), haar moeder was schrijfster

verkiezingen
  • Werd in 1981 tot Eerste Kamerlid gekozen door Groep IV: Zuid-Holland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.