Mr. M.N.W. (Norma) Dettmeijer-Labberton

foto Mr. M.N.W. (Norma) Dettmeijer-Labberton
bron: Fotobureau Stokvis

Deftige Haagse VVD-politica, die in 1968 in plaats van Haya van Someren in de Tweede Kamer kwam. Had een Nederlandse vader en Australische moeder en was echtgenote van een liberale (oud-)wethouder van Den Haag. Actief in de Vrouwenorganisatie van de VVD. Hield zich als bescheiden Kamerlid vooral bezig met maatschappelijk werk en civiele verdediging.

VVD
in de periode 1968-1971: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Marjorie Norma Waltera (Norma)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
  • M.N.W. Labberton
  • N.M.W. van der Borg-Labberton
  • Mr. M.N.W. Dettmeijer-Labberton, vanaf 1942

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 24 mei 1914

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 26 november 2009

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdV (Partij van de Vrijheid), van 1946 tot 24 januari 1948
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 24 januari 1948

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • geen beroep
  • lid Provinciale Staten van Zuid-Holland, van 1 juli 1958 tot 3 juni 1970
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2 oktober 1968 tot 10 mei 1971

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/4)

  • voorzitter Provinciale Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening (tien jaar)
  • lid Raad voor de Casinospelen, vanaf juni 1975

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met maatschappelijk werk, ouderen, oorlogs- en vervolgingsslachtoffers, bijstand en civiele verdediging. Sprak ook bij de behandeling van de Sportnota in 1969.

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer (3/4)
  • Haar tweede echtgenoot, D.W. Dettmeijer, was redacteur van "N.R.C." en "Het Vaderland" en wethouder van 's-Gravenhage (1953-1962)
  • Haar vader was notaris te 's-Gravenhage
  • Haar moeder had de Britse nationaliteit. De familie Gray Wilson kwam uit Australië.

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.