P. (Poulus) Voogd

foto P. (Poulus) Voogd
Bron: Beeldbank Nationaal Archief

Uit de ARP afkomstig en tot de Gereformeerde Bond behorend Tweede Kamerlid voor de Boerenpartij. Maakte met Koekoek en Harmsen deel uit van de eerste fractie van zijn partij. Geboren op Goeree en veehouder in de Krimpenerwaard. Verliet de BP-fractie nadat hij niet herkiesbaar was gesteld vanwege een financieel geschil met Koekoek. Eerder distancieerde hij zich van Koekoeks steun aan de 'foute' senator Adams. Kwam bij de verkiezingen van 1967 met een eigen lijst, die echter geen zetel haalde.

Boerenpartij, fractie-Voogd (ex-BP)
in de periode 1963-1967: lid Tweede Kamer, fractievoorzitter TK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Poulus (Poulus)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Ouddorp (Z.H.), 12 december 1905

overlijdensplaats en -datum
Bergambacht (Z.H.), 12 februari 1976

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij)
  • Boerenpartij, tot december 1966
  • CDU (Christen-Democratische Unie), vanaf juli 1967

lid tussentijds gevormde fractie(s)
fractie-Voogd, van 13 december 1966 tot 22 februari 1967

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • veehouder/veehandelaar te Stellendam, vanaf 1919
  • lid tijdelijke gemeenteraad van Stellendam, van november 1945 tot september 1946 (voor de ARP)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 juni 1963 tot 22 februari 1967
  • fractievoorzitter (éénmansfractie) groep-Voogd, Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 13 december 1966 tot 22 februari 1967

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

algemeen secretaris Vereniging voor bedrijfsvrijheid in de landbouw, 1964

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was veehouder en -handelaar

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.