Drs. P.J. (Paul) Janssen

foto Drs. P.J. (Paul) Janssen
Bron: Fotobureau Stokvis

Brabantse econoom, afkomstig uit de Katholieke bouwarbeidersbond, die in 1967 Tweede Kamerlid werd voor de KVP. Een jaar later scheidde hij zich af en vormde met Aarden en Kessel de groep-Aarden. Medeoprichter van de PPR. Kwam in 1968 met Aarden met een voorstel voor een enquête naar de economische macht. Na de verkiezingsnederlaag in 1971 trok hij zich terug uit de PPR, maar in 1972 werd hij opnieuw Tweede Kamerlid, ditmaal voor de PvdA. Woordvoerder volkshuisvesting en economische zaken. Werkte na 1976 bij de Nederlandse Herstructueringsmaatschappij (Nehem).

KVP, groep-Aarden (ex-KVP), PvdA
in de periode 1967-1976: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Paulus Jacobus (Paul)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hoeven (N.Br.), 25 februari 1927

overlijdensplaats en -datum
10 augustus 2012

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot februari 1968
  • PPR (Politieke Partij Radikalen), van 1968 tot november 1971
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf november 1971

lid tussentijds gevormde fractie(s)
groep-Aarden, van 27 februari 1968 tot 10 mei 1971

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/5)

  • lid Raad van Bestuur NEHEM (Nederlandse Herstructureringsmaatschappij), van 1 oktober 1976 tot 1986
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 7 december 1972 tot 1 oktober 1976
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1967 tot 10 mei 1971
  • economisch adviseur, Katholieke Bond van Werknemers in de Bouwnijverheid "Sint Joseph", van 1956 tot november 1968

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/7)

  • tweede voorzitter Milieuraad Almere, vanaf 1990
  • voorzitter Milieufederatie Flevoland, vanaf 1990

afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 19 juni 1973 tot 1 oktober 1976

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Was in 1972-1976 woordvoerder prijsbeleid en volkshuisvesting van de PvdA-Tweede Kamerfractie
  • Diende in 1969 met zijn fractiegenoten Jacques Aarden en Anneke Kessel een voorstel tot het houden van een parlementaire enquête naar economische macht in. Dit voorstel werd door de Tweede Kamer verworpen. (9.995)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was botermaker

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.