J. (Jan) de Groote

foto J. (Jan) de Groote
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Veehouder uit het Drentse Beilen, die in november 1966 ir. Adams opvolgde als Eerste Kamerlid voor de Boerenpartij nadat die vanwege zijn oorlogsverleden in opspraak was geraakt. Eenvoudige, bescheiden afgevaardigde, die vooral het woord voerde over landbouwaangelegenheden. Was tevens raadslid in Beilen. Zwager van Boerenpartijleider Koekoek.

Boerenpartij
in de periode 1966-1971: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Beilen (Dr.), 10 juli 1911

overlijdensplaats en -datum
Hoogeveen, 14 maart 1989

3.

Partij/stroming

partij(en)
Boerenpartij

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • landbouwer (veehouder) te Beilen
  • lid gemeenteraad van Beilen, van 6 september 1966 tot 1 september 1970
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 november 1966 tot 10 mei 1971

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer vooral bij de behandeling van de begroting van Landbouw en Visserij en enkele keren bij voorstellen voor gemeentelijke herindeling

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was boer

verkiezingen
  • Was in 1966 kandidaat in Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.