T.E. (Tjitske) Siderius

foto T.E. (Tjitske) Siderius

Strijdbare SP-politica uit Zwolle, die na twee periode als vervanger te zijn opgetreden in mei 2014 Tweede Kamerlid werd. Was daarvoor bij diverse instellingen werkzaam op het gebied van personeelszaken en werd in 2006 gemeenteraadslid in Zwolle. Na zes jaar fractiemedewerker sociale zaken te zijn geweest, werd zij in 2014 als Kamerlid woordvoerster onderwijs en kinderopvang. Daarnaast hield zij zich bezig met de zorgsector en het jeugdbeleid. Diende samen met Paul van Meenen (D66) een initiatiefvoorstel in over verkleining van de klassen in het basisonderwijs. Brak na haar Kamerlidmaatschap met de SP.

SP
in de periode 2013-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Tjitske Elisabeth (Tjitske)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Groenlo, 24 september 1981

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), tot 2017 (lidmaatschap opgegeven na haar Kamerlidmaatschap)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • werkzaam bij een onderwijsinstelling te Zwolle, vanaf september 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 februari 2014 tot 23 maart 2017
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 3 september 2013 tot 26 november 2013
  • medewerker sociale zaken, SP-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 2008 tot februari 2014 (onderbroken door tijdelijk Kamerlidmaatschap)

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 3 september tot 26 november 2013 Sadet Karabulut als Tweede Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 6 februari tot 14 mei 2014 Renske Leijten als Tweede Kamerlid

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • vennoot bij TOF, van 25 mei 2013 tot 2 oktober 2014

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Op haar voorstel werden dertigledendebatten gehouden over inkomenseffecten van het kabinetsbeleid voor mensen met een beperking en over licht verstandelijk gehandicapten die moeilijker mee kunnen in de maatschappij
  • Diende in 2016 samen met Paul van Meenen (D66) een initiatiefwetsvoorstel in over verkleining van de klassen in het basisonderwijs (34.538)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zij groeide op in Borculo

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.