Drs. P.H. (Paul) van Meenen

foto Drs. P.H. (Paul) van Meenenvergrootglas

Paul van Meenen (1956) is sinds 20 september 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van D66 . Hij was bestuursvoorzitter van een groep van tien scholen voor voortgezet onderwijs in de regio Den Haag. Eerder was hij leraar wiskunde en rector. De heer Van Meenen was verder fractievoorzitter van D66 in de gemeenteraad van Leiden. Hij is onderwijswoordvoerder van zijn fractie en houdt zich ook bezig met wetenschapsbeleid. Verder is hij voorzitter van de vaste commissie voor Justitie en Veiligheid.

D66
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Voornamen (roepnaam)

Paul Hendrik (Paul)

Personalia

geboorteplaats en -datum
's-Gravenhage, 29 januari 1956

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 20 september 2012
  • lid gemeenteraad van Leiden, van 14 maart 2002 tot 11 oktober 2012
  • voorzitter centrale directie, Stichting Scholengroep 'Spinoza' voor Voortgezet Onderwijs te Leidschendam-Voorburg en 's-Gravenhage, van 2002 tot september 2012 (tien scholen voor voortgezet onderwijs in de regio Den Haag)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/9)
  • formateur collegeonderhandelingen in Leiden, 2010
  • lid bestuur samenwerkingsverband zorg voor leerlingen in het voortgezet onderwijs Zuid-Holland-West, vanaf 2007

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Koninkrijksrelaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 21 november 2012
  • voorzitter vaste commissie voor Justitie en Veiligheid (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 23 november 2017

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër
  • Werd in novemer 2014 samen met Michel Rog (CDA) medeverdediger van een in februari 2014 door Roelof Bisschop (SGP) ingediend initiatiefwetsvoorstel in over een doeltreffender regeling voor het onderwijstoezicht (33.862 )
  • Diende in 2016 samen met Tjitske Siderius (SP) een initiatiefwetsvoorstel in over verkleining van de klassen in het basisonderwijs (34.538 )

Wetenswaardigheden

e-mailadres
p.vmeenen@tweedekamer.nl

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.