C. (Kees) Slager

foto C. (Kees) Slager
bron: Hans Kouwenhoven

Bekende Zeeuwse journalist en radiomaker en vier jaar Eerste Kamerlid voor de SP. Werkte onder meer bij 'Het Vrije Volk' en de VARA, en was voor de VPRO-radio medepresentator van het geschiedenisprogramma OVT (Onvoltooid Verledentijd). Kenner van de Zeeuwse geschiedenis, in het bijzonder van de watersnood van 1953 en auteur van standaardwerken over die gebeurtenis. Hield zich als Eerste Kamerlid onder meer bezig met de Westerschelde-problematiek en voorts met mediabeleid en verkeer en waterstaat (loodswezen, waterbeleid).

SP
in de periode 2007-2011: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Cornelis (Kees)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Scherpenisse (Zld.), 30 mei 1938

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdA (Partij van de Arbeid), van 1 juni 1956 tot 1967
  • SP (Socialistische Partij), vanaf 7 december 2006

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • redacteur VARA-radio, van 1 mei 1973 tot 15 december 1975
  • redacteur/programmamaker VPRO-Radio (onder meer eindredacteur geschiedenisprogramma "OVT"), van 15 december 1975 tot 1 januari 2000
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • voorzitter Stichting Ooggetuigen van de 20e eeuw, van 22 november 2000 tot 29 januari 2010
  • lid Raad van Toezicht Theaterproductiehuis Zeelandia/ZNF, van 15 februari 2002 tot 1 januari 2009

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was tussen 1969 en 1977 actief bij acties voor het openhouden van de Oosterschelde

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.