S. (Sadet) Karabulut

foto S. (Sadet) Karabulut
bron: Tweede Kamer

Sadet Karabulut (1975) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP. Zij was coördinator drugsbeleid in de Bijlmermeer en gemeenteraadslid in Amsterdam. Mevrouw Karabulut hield zich als Kamerlid bezig met sociale zaken en integratiebeleid en zij is nu woordvoerder buitenlandse zaken, defensie en ontwikkelingssamenwerking.

SP
in de periode 2006-heden: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Sadet (Sadet)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dordrecht, 28 april 1975

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 2005

4.

Hoofdfuncties/beroepen (5/6)

  • beleidsmedewerker voortgezet speciaal onderwijs, Stichting Orion (Openbare Kingmaschool) te Amsterdam, tot november 2006
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 16 maart 2006 tot 29 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 11 januari 2011
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 14 april 2011 tot 5 augustus 2013
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 26 november 2013

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 11 januari en 14 april 2011 tijdelijk als Tweede Kamerlid vervangen door Rik Janssen
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet tussen 3 september en 26 november 2013 tijdelijk als Tweede Kamerlid vervangen door Tjitske Siderius

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur DIDF (Federatie van Democratische verenigingen van Arbeiders uit Turkije in Nederland)
  • voorzitter Stichting Theater "Roots and Borders", van april 2011 tot december 2012

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/7)
  • Publiceerde in 2015 een banenplan voor langdurig werklozen door subsidiëring van werkgevers
  • Diende in 2018 een motie van wantrouwen in tegen minister Blok vanwege het onvoldoende informeren van de Kamer over de Nederlandse steun aan de gewapende oppositie in Syrië. De motie werd verworpen, met de fracties van SP, PVV, DENK, PvdD en FvD voor.

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Was actief in de LSVb (Landelijke Studenten Vakbond)
  • Kreeg in 2006 17.333 voorkeurstemmen
  • Stelde zich in 2017 kandidaat voor de opvolging van Emile Roemer als fractievoorzitter, maar werd verslagen door Lilian Marijnissen

uit de privésfeer
  • Is van Turks-Koerdische afkomst
  • Zij komt uit een gezin van een gastarbeider

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.