Drs. H.A. (Huub) Doek

foto Drs. H.A. (Huub) Doek
bron: Hans Kouwenhoven

CDA-bestuurder uit Gelderland (lid van Gedeputeerde Staten) en daarvoor belastingadviseur, die acht jaar Eerste Kamerlid was. Sprak met name over financiën, over de privatisering in de sectoren energie en post en telecommunicatie, en over Antilliaanse aangelegenheden. Was bestuurlijk nauw betrokken bij landschapsbeheer, kunsten en het cultureel erfgoed. Was in de periode 2004-2005 waarnemend burgemeester van Groenlo. Hechtte zeer aan goede omgangsvormen, zowel in debatten als in de samenleving.

CDA
in de periode 2003-2011: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hubertus Antonius (Huub)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 13 juni 1947

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 7 juni 2011
  • waarnemend burgemeester van Groenlo, van 16 juli 2004 tot 1 januari 2005 (vanwege aanstaande herindeling)
  • waarnemend burgemeester van Groenlo, van 1 januari 2005 tot 1 september 2005 (na samenvoeging van Groenlo en Lichtenvoorde)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

huidige (2/4)
  • treasurer Europa Nostra te 's-Gravenhage/Brussel, vanaf mei 2016
  • lid financiële adviescommissie Johanna Kinder Fonds, vanaf 2017

vorige (2/25)
  • voorzitter Treasury Commissie, provincie Fryslân, van 2010 tot 2013
  • lid Raad van Commissarissen Topfonds Gelderland, van 2013 tot 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Stond in 2011 bij de Eerste Kamerverkiezingen op de 16e (onverkiesbare) plaats op de CDA-kandidatenlijst

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.