Dr. A.A.G.M. (Ronald) van Raak

foto Dr. A.A.G.M. (Ronald) van Raakvergrootglas

Ronald van Raak (1969) is sinds 30 november 2006 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP . Hij was daarvoor, sinds 10 juni 2003, Eerste Kamerlid voor de SP. Hij was als docent geschiedenis verbonden aan de Universiteit van Amsterdam en directeur van het wetenschappelijk bureau van de SP. Daarvan is hij nu voorzitter. De heer Van Raak is gepromoveerd op een studie over het 19-eeuwse conservatisme. Hij is woordvoerder Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en veiligheid. De heer Van Raak is lid van het Presidium.

SP
in de periode 2003-heden: lid Tweede Kamer, lid Eerste Kamer

Voornamen (roepnaam)

Antonius Adrianus Gerardus Maria (Ronald)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hilvarenbeek, 30 oktober 1969

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), vanaf 1 april 2000

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 30 november 2006
  • directeur wetenschappelijk bureau van de SP, van 2003 tot 22 november 2006
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 29 november 2006
  • universitair docent geschiedenis, Universiteit van Amsterdam, van 1 januari 2001 tot september 2005

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

Nevenfuncties

vorige (2/6)
  • adviseur Nationale Conventie (staatkundige vernieuwing), van februari 2006 tot oktober 2006
  • lid begeleidingscommissie SCP (Sociaal-Cultureel Planbureau), van januari 2005 tot december 2006

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/4)
  • lid parlementaire begeleidingscommissie Staatscommissie parlementair stelsel (Eerste en Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 7 november 2017
  • voorzitter tijdelijke commissie Evaluatie Wet Parlementaire Enquête (Tweede Kamer der Staten-Generaal), vanaf 10 april 2014

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

Activiteiten

als parlementariër (2/8)
  • Diende in 2018 een initiatiefwetsvoorstel in om het sociale zekerheidsstelsel ook op politieke ambtsdragers toe te passen. Dit betekent met name afschaffing van de wachtregeling(en). (34.943 )
  • Diende in 2017 een initiatiefwetsvoorstel voor de tweede lezing van de Grondwetsherziening over het correctief referendum (34.724 )

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was vrachtwagenchauffeur

e-mailadres
r.vraak@tweedekamer.nl

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.