Mr. H.P. (Henk) Talsma

foto Mr. H.P. (Henk) Talsma
bron: Fotobureau Dijkstra

Rechter met een grote staat van dienst in de VVD, de partij waarvoor hij twaalf jaar Eerste Kamerlid was. Was voor hij in de rechterlijke macht kwam werkzaam in het bedrijfsleven als directeur van een textielconcern. Vele bestuursfuncties in de VVD. Woordvoerder justitie, volkshuisvesting en verkeer en waterstaat, die met grote deskundigheid sprak over onderwerpen op die beleidsterreinen.

VVD
in de periode 1987-1999: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hendrik Pieter (Henk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leeuwarden, 13 augustus 1921

overlijdensplaats en -datum
Deventer, 2 januari 2005

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • PvdV (Partij van de Vrijheid), van 15 maart 1946 tot 24 januari 1948
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 24 januari 1948

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • rechter Arrondissementsrechtbank te Almelo, van 1 januari 1973 tot 1 september 1975
  • vicepresident Arrondissementsrechtbank te Almelo, van 1 september 1975 tot 1 september 1991
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 1987 tot 8 juni 1999

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/13)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

  • lid bestuur vormingscentrum "Noorderhagen" te Enschede
  • lid bestuur woningbouwvereniging "De Volkswoning" te Enschede

afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Verkeer en Waterstaat (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 juni 1991 tot 8 juni 1999

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder justitie, verkeer en waterstaat en volkshuisvesting van de VVD-Eerste Kamerfractie. Voerde ook het woord bij de herziening van de Gemeentewet.

opvallend stemgedrag (0/5)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was notaris te Amsterdam, zijn schoonvader was directeur van de HBS (Hogere Burgerschool) te Veendam

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.