H.P.G.M. (Henny) Houben-Sipman

foto H.P.G.M. (Henny) Houben-Sipman
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Katholieke huisvrouw die na een opleiding maatschappelijk werk allerlei activiteiten in de gemeentepolitiek van Eindhoven combineerde met de zorg voor haar gezin. Was vier jaar CDA-woordvoerster binnenlandse zaken en volkshuisvesting in de Eerste Kamer. Haar benoeming, in 1991, tot burgemeester van Eersel maakte een einde aan haar lidmaatschap van de Senaat. Zij vervulde die functie, vanaf 1997 in een door herindeling vergrote gemeente, tot 2008. Op samenwerking ingestelde 'burgermoeder'.

CDA
in de periode 1987-1991: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Henrica Petronella Geertruida Maria (Henny)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Delft, 12 maart 1946

3.

Partij/stroming

partij(en)
CDA (Christen-Democratisch Appèl)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 23 juni 1987 tot 1 november 1991
  • burgemeester van Eersel, van 1 september 1991 tot 1 januari 1997
  • burgemeester van Eersel, van 1 september 1997 tot 1 januari 2008 (na samenvoeging van de gemeenten Eersel en Vessem c.a.)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • lid stuurgroep "De Negende" te Eindhoven (cultuur-historisch project, Gemeente Eindhoven)

vorige (2/29)
  • lid Raad van Toezicht Anna Zorggroep, Geldrop/Mierlo
  • voorzitter Raad van Toezicht Lumensgroep, Eindhoven

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
plaatsvervangend voorzitter vaste commissie voor Volkshuisvesting (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 25 juni 1991 tot 1 november 1991

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerster binnenlandse zaken en volkshuisvesting van de CDA-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Haar schoonvader was ereburger van Obbicht en Papenhoven
  • Haar echtgenoot was lid Provinciale Staten van Noord-Brabant (fractievoorzitter CDA)

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.