A. (Nol) Maassen

foto A. (Nol) Maassen
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Voormalige PTT-ambtenaar uit Amsterdam-Nieuwendam, die zes jaar Eerste Kamerlid voor de PvdA was. Woordvoerder ontwikkelingssamenwerking. Atoompacifist, die behalve ten aanzien van het defensiebeleid ook bij andere onderwerpen wel eens een afwijkend standpunt innam. Werd omschreven als een gedistingeerde 'rode rakker', ook wel de eerste PvdA-senator met het uiterlijk van een cricketer.

PvdA
in de periode 1981-1987: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Arnold (Nol)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 18 augustus 1922

overlijdensplaats en -datum
Langon (Frankrijk), 3 juli 2009

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • ambtenaar afdeling klachten, Staatsbedrijf der PTT te Amsterdam
  • lid Provinciale Staten van Noord-Holland, van 5 juni 1974 tot september 1981
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 29 september 1981 tot 23 juni 1987

5.

Nevenfuncties

plaatsvervangend voorzitter Permanente Commissie van Beroep voor het Staatsbedrijf der PTT, van 1973 tot december 1982

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder ontwikkelingssamenwerking van de PvdA-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/6)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Atoompacifist. Stemde daarom enkele malen tegen de begroting van Defensie.

uit de privésfeer
Zijn vader was onder andere kruidenier en boekhandelaar, zijn moeder was coupeuse

verkiezingen
  • Was in 1981 kandidaat in Groep III: Noord-Holland en Friesland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.