Mr. D.J.B. (Diana) de Wolff

foto Mr. D.J.B. (Diana) de Wolff
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Gedegen advocate, specialiste op het gebied van het arbeidsrecht, die acht jaar Eerste Kamerlid voor GroenLinks was. Gepromoveerd op een proefschrift over de arbeidsovereenkomst voor bepaalde tijd. Werd in 2003 fractievoorzitter en voerde behalve over onderwerpen op het gebied van justitie en sociale zaken dan ook over uiteenlopende onderwerpen het woord. Pleitte voor een grotere nadruk op goede uitvoerbaarheid van wetgeving en op heldere regelgeving. Deed dat in zorgvuldig opgebouwde, heldere betogen.

GroenLinks
in de periode 1999-2007: lid Eerste Kamer, fractievoorzitter EK

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Heemstede, 24 oktober 1959

2.

Partij/stroming

partij(en)
GroenLinks, vanaf 1993

3.

Hoofdfuncties/beroepen (4/6)

  • advocaat en procureur, Stadhouders Advocaten te Utrecht, vanaf 1 oktober 1998
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1999 tot 12 juni 2007
  • fractievoorzitter GroenLinks Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 10 juni 2003 tot 12 juni 2007
  • bijzonder hoogleraar advocatuur, Universiteit van Amsterdam, vanaf 1 maart 2017 (vanwege de Stichting Leerstoel Advocatuur)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

5.

Nevenfuncties

huidige
  • voorzitter Commissie advocatendiensten aan de Staat, vanaf mei 2022

vorige (2/4)
  • lid algemene raad Nederlandse Orde van Advocaten, van 2008 tot 2013
  • lid en plaatsvervangend voorzitter Landelijke Commissie Geschillen, WMS (Wet medezeggenschap op scholen), vanaf maart 2010

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
lid College van Senioren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 10 juni 2003 tot 12 juni 2007

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.