Prof.Dr. H.E.S. (Henk) Woldring

foto Prof.Dr. H.E.S. (Henk) Woldring
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Filosoof en wetenschapper en gedurende bijna acht jaar Eerste Kamerlid voor het CDA. Werd in 1986 hoogleraar politieke filosofie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, na eerder aan die universiteit wetenschappelijk medewerker te zijn geweest en na een proefschrift te hebben geschreven over sociaal handelen. Afkomstig uit een onderwijsgezin. Hij was actief in bij de wetenschappelijke instituten van ARP en CDA en verder onder meer docent aan de kaderschool van het CDA. In de Eerste Kamer hield hij zich bezig met wetenschapsbeleid, hoger onderwijs en mediabeleid. Verliet zijn partij vanwege de samenwerking met de PVV en werd acht jaar later lid van GroenLinks.

CDA
in de periode 1999-2007: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Hendrik Egbert Sipke (Henk)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leeuwarden, 25 juli 1943

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • ARP (Anti-Revolutionaire Partij), van 1970 tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), van 11 oktober 1980 tot oktober 2010
  • GroenLinks, vanaf januari 2018

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/4)

  • hoogleraar politieke filosofie, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 1 september 1987 tot 1 augustus 2008
  • bijzonder hoogleraar 'Levensbeschouwing en politieke filosofie', Vrije Universiteit te Amsterdam, van 1 september 1987 tot 1 augustus 2008 (vanwege het Dr. Abraham Kuyperfonds)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1999 tot 1 januari 2007

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • vicevoorzitter Stichting Comenius Museum, vanaf 2013

vorige (2/18)
  • lid Raad van Toezicht Stichting Zorgcentra Amsterdam, van 1 april 1999 tot 2005
  • decaan faculteit wijsbegeerte, Vrije Universiteit te Amsterdam, van 2004 tot 2008

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder mediabeleid en hoger onderwijs van de CDA-Eerste Kamerfractie

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Nam vanwege persoonlijke omstandigheden ontslag als Eerste Kamerlid

uit de privésfeer
Zijn vader was leraar, zijn moeder onderwijzeres

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.