Drs. H. (Harry) van Bommel

foto Drs. H. (Harry) van Bommel

Spraakmakend buitenland-woordvoerder van de SP in de Tweede Kamer, die zich met veel verve in debatten over vredesmissies en Europese zaken mengde. Toonde grote betrokkenheid bij de ontwikkelingen in het Midden-Oosten en maakte zich sterk voor de Palestijnse zaak. Speelde verder in 2005 een prominente rol bij het verzet tegen de Europese Grondwet en was pleitbezorger van een onderzoek naar de Nederlandse steun aan de Amerikaanse inval in Irak. Was voor hij in 1998 Kamerlid werd docent Nederlands en Engels en beleidsmedewerker van de SP-fractie in de Tweede Kamer. Daarnaast was hij, als eerste SP'er, gemeenteraadslid in Amsterdam.

SP
in de periode 1998-2017: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Henricus (Harry)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Helmond, 24 juni 1962

3.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij), van november 1986 tot januari 2018

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 12 april 1994 tot 13 mei 1998
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 mei 1998 tot 23 maart 2017
  • strategisch bestuursadviseur, gemeente Zwolle, vanaf november 2017

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige (2/7)
  • columnist dagblad "Spits", vanaf september 2008
  • lid adviesraad MBO-opleiding Kunst, Cultuur en Amusement, ROC-Amsterdam, van juni 2001 tot september 2009

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • ondervoorzitter vaste commissie voor Europese Zaken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 10 april 2007 tot 21 november 2012
  • lid COSAC (Conferentie van in Europese zaken gespecialiseerde commissies van nationale parlementen) namens de Tweede Kamer

comités van aanbeveling, erefuncties etc. (2/10)
  • lid comité van aanbeveling RIS-project t.b.v. onderwijs in het binnenland van Suriname
  • ambassadeur ontwikkelingsorganisatie Healthet TPO

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/6)
  • Interpelleerde op 31 januari 2008 staatssecretaris Timmermans over het Europafonds (31.336)
  • Interpelleerde op 27 februari 2008 minister-president Balkenende en minister Verhagen over een onderzoek naar de Nederlandse steun aan de inval in Irak (31.367)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen (3/4)
  • Werd in 2004 uitgeroepen tot niet-roker van het jaar
  • Speelde in 2005 een prominente rol in de Nee-campagne tegen de Europese Grondwet
  • In 2009 werd in de Iraakse plaats Rezgari een plantsoen naar hem vernoemd vanwege zijn inspanningen om de Nederlandse gifgashandelaar Frans van A. veroordeeld te krijgen.

anekdotes en citaten
  • Toen hij tot verrassing van de Voorzitter eens het woord voerde in een debat over megastallen zei hij tegen haar: "Als er stront aan de knikker is, word ik ingehuurd."

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.