Drs. M.C. (Rien) Verburg

foto Drs. M.C. (Rien) Verburg
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Econoom en planoloog uit Middelburg, die ruim acht jaar Eerste Kamerlid was voor de PvdA. In het dagelijks leven directeur van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland. Schreef in de jaren zestig rapporten over de ontwikkeling van Zeeland en over regionaal economisch beleid in Europa. Actief in diverse organisaties en het bedrijfsleven in Zeeland. Als Kamerlid woordvoerder economische zaken en voorzitter van de vaste commissie voor Economische Zaken. In de periode 1977-1990 lid van de Raad van State. Promoveerde op 75-jarige leeftijd.

PvdA
in de periode 1968-1990: lid Eerste Kamer, lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Marinus Cornelis (Rien)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
  • Drs. M.C. Verburg, van 1 mei 1947 tot 22 februari 1996
  • Dr. M.C. Verburg, vanaf 22 februari 1996

geboorteplaats en -datum
Middelburg, 26 november 1920

overlijdensplaats en -datum
Middelburg, 13 januari 2009

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • directeur ETI (Economisch Technologisch Instituut) voor Zeeland te Middelburg, van 15 oktober 1948 tot 1 januari 1977
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1968 tot 1 januari 1977
  • lid Raad van State, van 1 januari 1977 tot 1 december 1990 (benoemd bij K.B. van 28 december 1976)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/26)

  • vicevoorzitter Stichting Regionaal Historisch Onderzoek Zeeland, omstreeks september 1989
  • voorzitter Raad van Commissarissen en adviseur "Sagra Holding" B.V. te 's-Heerenhoek, van 1990 tot 1995

afgeleide functies, presidia etc. (2/3)
  • voorzitter afdeling Economische Zaken (Raad van State)
  • voorzitter afdeling Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer (Raad van State)

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder economische zaken, landbouw en visserij en (natte) waterstaat van de PvdA-Eerste Kamerfractie

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Was initiatiefnemer voor vijf oorlogsmonumenten op Walcheren
  • Had een belangrijk aandeel in het economisch herstel van Zeeland na de Watersnoodramp van 1953
  • Had een belangrijk aandeel in de ontwikkeling van het Sloegebied

verkiezingen
  • Was in 1966 kandidaat in Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe
  • Werd in 1971 en 1974 gekozen door Groep I: Noord-Brabant, Zeeland, Utrecht en Limburg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.