J. (Jan) Knot

foto J. (Jan) Knot
bron: Fotobureau Stokvis

In de jaren zeventig Tweede Kamerlid van de PvdA. Doopsgezind en opgeleid als theoloog. Zijn vader was lid van de pacifistische CDU. Was predikant in onder meer Noord-Holland en de Mijnstreek en in Heerlen tevens leraar. Was in laatstgenoemde plaats voorts wethouder en in Limburg partijbestuurder van de PvdA. In de Tweede Kamer een bescheiden woordvoerder op het gebied van Koninkrijksrelaties en het midden- en kleinbedrijf.

PvdA
in de periode 1971-1977: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Jan (Jan)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hilversum, 18 december 1917

overlijdensplaats en -datum
Hoorn, 27 januari 1980

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid gemeenteraad van Heerlen, van 6 september 1966 tot 10 mei 1971
  • wethouder (van o.a. huisvesting, nutsbedrijven en sport) van Heerlen, van 6 september 1966 tot 1 september 1970
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 11 mei 1971 tot 8 juni 1977

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, tot 1977
  • lid College van Advies voor het beroepsgoederenvervoer, omstreeks 1979

afgeleide functies, presidia etc.
ondervoorzitter bijzondere commissie voor migratie en begeleiding van Surinamers en Nederlands-Antillianen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 19 november 1974 tot 8 juni 1977

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer onder meer bezig met Koninkrijkszaken, het midden- en kleinbedrijf en verkeer (scheepvaart, metro-aanleg in Amsterdam)

opvallend stemgedrag (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.