J.H. (Rie) Dirx

foto J.H. (Rie) Dirx

Vertegenwoordiger van de katholieke vakbeweging uit de Oostelijke Mijnstreek. Kwam in 1968 als opvolger van Fons Baeten voor de KVP in de Tweede Kamer. Was daar een betrekkelijk anonieme woordvoerder op het gebied van sociale zaken. Ging al op jonge leeftijd in de mijnen werken en werd later werkzaam bij de personeeldienst van de Staatsmijnen. In zijn woonplaats Beek een kwart eeuw wethouder van volkshuisvesting. Was tevens Statenlid. Verruilde in 1975 de KVP voor de VVD.

KVP
in de periode 1968-1971: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Johannes Hendrikus (Rie)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Geverik (gem. Beek, Lb.), 25 juni 1921

overlijdensplaats en -datum
Beek (Lb.), 25 januari 1992

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot april 1975
  • VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf april 1975

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid Provinciale Staten van Limburg, van 6 juni 1962 tot 22 mei 1968
  • wethouder (van volkshuisvesting) van Beek, van 4 september 1962 tot 1 januari 1988 (vanaf 1982 locoburgemeester)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 januari 1968 tot 10 mei 1971

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/9)

  • lid Ondernemingsraad Staatsmijnen, vanaf 1960
  • voorzitter NKV (Nederlands Katholiek Vakverbond), afdeling Beek, van 1965 tot 1967

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met sociale zaken (arbeidstijden, arbeidsomstandigheden en sociale werkvoorziening). Sprak slechts enkele malen in de plenaire vergaderingen en openbare commissievergaderingen.

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Begon bij de mijn Maurits als leesjongen. Dit waren jonge mijnwerkers in opleiding die aan de steenleesband de grote stenen scheidden van de steenkool.
  • Zijn vader was magazijnbeheerder bij een groothandel in koloniale waren

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.