Mr. A.M.I.H. (Fons) Baeten

foto Mr. A.M.I.H. (Fons) Baeten
bron: Katholiek Documentatiecentrum, Nijmegen

Maastrichtse advocaat en wethouder, die als KVP-Tweede Kamerlid bekendheid kreeg door zijn motie over het omroepbeleid in 1964, die indirect de val van het kabinet-Marijnen tot gevolg had. Was zelf bestuurslid van de KRO en daarnaast lid van het fractiebestuur. Werd na zijn Kamerlidmaatschap burgemeester van Maastricht, de gemeente waar hij eerder raadslid en wethouder was. Zette zich als burgemeester onder meer in voor de vestiging van een universiteit en van een internationaal congrescentrum.

KVP
in de periode 1956-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Alphonsius Maria Ignatius Hubert (Fons)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Maastricht, 10 april 1920

overlijdensplaats en -datum
Maastricht, 7 januari 1996

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • KVP (Katholieke Volkspartij), tot 11 oktober 1980
  • CDA (Christen-Democratisch Appèl), vanaf 11 oktober 1980

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/7)

  • wethouder (van onderwijs, kunsten en wetenschappen) van Maastricht, van 1 september 1953 tot 1 januari 1957
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 22 februari 1967
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 april 1967 tot 16 december 1967
  • burgemeester van Maastricht, van 16 december 1967 tot 1 mei 1985

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/26)

  • lid bestuur VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten)
  • lid Raad van Bestuur Unesco Centrum Nederland, omstreeks 1990

afgeleide functies, presidia etc.
  • ondervoorzitter bijzondere commissie voor de ontwerp-Wet op de Kansspelen (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 29 april 1964 tot oktober 1964
  • ondervoorzitter bijzondere commissie voor de ontwerp-Omroepwet (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 25 mei 1966 tot januari 1967

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Was in 1964 woordvoerder van zijn fractie bij de behandeling van de ontwerp-Wet op de kansspelen
  • Een door hem ingediende (en aangenomen) motie over het vóór 1 maart 1965 indienen van een nota over het toekomstige Nederlandse omroepbestel leidde indirect tot de val van het kabinet-Marijnen, omdat het kabinet hierover geen overeenstemming kon bereiken

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was notaris

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.