A. (Adri) Schipper

foto A. (Adri) Schipper
bron: Fotobureau Stokvis

Bescheiden Zeeuwse gemeentebestuurder met talrijke regionale nevenfuncties. Burgemeester van Kruiningen. Was twee jaar tevens lid van de Tweede Kamer voor de PvdA. Wist zich in de grote socialistische fractie met haar vele ambitieuze leden niet te onderscheiden. Hij voerde slechts enkele keren het woord. Zijn benoeming tot burgemeester van de na herindeling ontstane Zeeuws-Vlaamse gemeente Oostburg was voor hem reden zijn Kamerlidmaatschap te beëindigen.

PvdA
in de periode 1968-1970: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Adrianus (Adri)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Oud-Beijerland, 8 augustus 1914

overlijdensplaats en -datum
Middelburg, 12 oktober 2008

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/13)

  • waarnemend burgemeester van Kattendijke, van 1 september 1966 tot 16 april 1968 (in afwachting van herindeling)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 5 maart 1968 tot 24 april 1970
  • burgemeester van Oostburg, van 1 april 1970 tot 1 september 1979

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • voorzitter Schoolartsendienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen
  • lid bestuur VNG (Vereniging van Nederlandse Gemeenten), afdeling Zeeland, vanaf mei 1970

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met visserij, waterstaat en binnenlandse zaken (politie, rampenbestrijding)
  • Voerde slechts zelden het woord, onder andere bij de interpellatie-Schakel over woonwagenbewoners (1970)

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Een zesjarig zoontje van hem verdronk in januari 1960 na door het ijs te zijn gezakt

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.