P. (Pieter) Sikkes

foto P. (Pieter) Sikkes
bron: Fotoarchief Eerste Kamer

Fries Eerste Kamerlid voor de SDAP, dat vooral actief was in het gemeentelijke en provinciale bestuur. Na functies op het gebied van de gemeente-administratie te hebben vervuld, gemeentesecretaris van Sneek. In 1939 - hij was toen al Eerste Kamerlid - werd hij gedeputeerde van Friesland. Na de oorlog nog korte tijd waarnemend burgemeester. Als Eerste Kamerlid lag zijn belangstelling vooral op het gebied van het binnenlands bestuur, en daarnaast hield hij zich bezig met onder meer justitie en verkeer.

SDAP, PvdA
in de periode 1937-1946: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Pieter (Pieter)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Hindeloopen, 26 december 1878

overlijdensplaats en -datum
Sneek, 21 september 1958

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • SDAP (Sociaal-Democratische Arbeiderspartij), tot 9 februari 1946
  • PvdA (Partij van de Arbeid), vanaf 9 februari 1946

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/11)

  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 8 juni 1937 tot 23 juli 1946
  • lid Provinciale Staten van Friesland, van 18 juni 1946 tot 1 augustus 1947
  • waarnemend burgemeester van Vlieland, van 29 september 1947 tot 3 december 1947 (na het vertrek van burgemeester F.C. Rab)
  • waarnemend burgemeester van Sloten, van 1 augustus 1948 tot 1 november 1948 (na het vertrek van burgemeester J. Bakker)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/3)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • lid examenscommissie a en b voor Gemeenteadministratie
  • voorzitter Bond voor Gemeentebelangen

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Eerste Kamer onder meer over binnenlandse zaken, justitie, verkeer en onderwijs

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

verkiezingen
  • Werd in 1937 gekozen door Groep II: Gelderland, Overijssel, Groningen en Drenthe

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.