Ir. L.A. Fruytier

foto Ir. L.A. Fruytier
bron: Documentatie Centraal Bureau voor de Genealogie

Katholieke afgevaardigde die één periode in de Tweede Kamer zat. Zijn vader was eveneens Kamerlid. Hield zich vooral bezig met arbeidszaken, een terrein dat hij als inspecteur van de Arbeid goed kende. Nadat hij in 1925 zijn zetel had verloren, werd hij hoofdinspecteur. In 1929 Gouverneur van Curaçao, in welke functie hij te maken kreeg met een gewapende actie van Venezolaanse opstandelingen die hem gevangennamen en wapens ontvreemdden. Kritiek op zijn optreden in deze affaire leidde tot zijn vertrek als Gouverneur. Wilde na terugkeer hoofdinspecteur in Den Haag worden, maar moest genoegen nemen met plaatsing in Maastricht.

Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1922-1929: lid Tweede Kamer, Gouverneur van Curaçao

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Leonardus Albert

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Kloosterzande (gem. Hontenisse, Zld.), 6 januari 1882

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 22 november 1972

3.

Partij/stroming

partij(en)
RKSP (Roomsch-Katholieke Staatspartij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/10)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 25 juli 1922 tot 15 september 1925
  • Gouverneur van Curaçao, van 30 januari 1929 tot 1 november 1929
  • hoofdinspecteur van de Arbeid, eerste district (Limburg en oostelijk Noord-Brabant) te Maastricht, van 1 december 1930 tot 30 januari 1947

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid Bouwenquêtecommissie
  • lid Scheepvaartcommissie

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer vooral bezig met arbeidszaken

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn oudste zoon was pater Jezuïet

verkiezingen
  • Werd in 1922 gekozen via de R.K.-kandidatenlijst in de kieskring Middelburg
  • Was in 1925 (net als in 1922) lijstaanvoerder van de R.K.-kandidatenlijst in de kieskring Middelburg, maar werd niet herkozen

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.