P.F. Fruytier

foto P.F. Fruytier
bron: privécollecte

Katholiek Tweede Kamerlid uit Zeeuws-Vlaanderen. Was in Kloosterzande landbouwer en later gemeenteontvanger van Hontenisse. Werd in 1901 door het gelijknamige district tot Kamerlid gekozen. Kwam in 1903 in het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland. Als Kamerlid vooral een pleitbezorger van de belangen van zijn eigen regio.

Rooms-Katholieken, Algemeene Bond (RKSP)
in de periode 1901-1922: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Petrus Franciscus

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Achternaam oorspronkelijk "Fruijtier"

geboorteplaats en -datum
Kloosterzande (gem. Hontenisse, Zld.), 1 februari 1852

overlijdensplaats en -datum
Kloosterzande (gem. Hontenisse, Zld.), 20 juni 1929

3.

Partij/stroming

stroming(en)
Rooms-Katholieken

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 17 september 1901 tot 24 juli 1922 (in 1901-1918 voor het kiesdistrict Hontenisse)
  • lid Gedeputeerde Staten van Zeeland, van 19 november 1903 tot 1 juli 1913
  • lid Gedeputeerde Staten van Zeeland, van 8 december 1916 tot 16 december 1927

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid bestuur Visscherijen op de Zeeuwsche stroomen, district Zeeland bezuiden de Westerschelde, vanaf januari 1919
  • enige functies bij polder- en waterschapsbesturen

afgeleide functies, presidia etc.
lid Centrale Afdeling (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van november 1917 tot januari 1918

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Sprak in de Tweede Kamer vooral over Zeeuwse aangelegenheden (Kanaal door Zuid-Beveland, Kanaal van Terneuzen, spoorweg Hontenisse-Belgische grens)

opvallend stemgedrag (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in juli 1913 bij de verkiezing van nieuwe gedeputeerden door de liberaal J.N. Elenbaas met twee stemmen verschil verslagen

uit de privésfeer
  • Zijn vader was landbouwer
  • Zijn vader verdronk in 1868 op de Westerschelde, nadat die hem had weggebracht naar het station in Kruiningen.
  • Zijn moeder hertrouwde in 1873. Zijn stiefvader was dienstknecht.

verkiezingen (3/5)
  • Versloeg in 1909 jhr. R.R.L. de Muralt (ul)
  • Versloeg in 1913 J. Welleman (lib.)
  • Werd in 1917 bij enkelvoudige kandidaatstelling gekozen

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.