C. (Cor) Brandsma

foto C. (Cor) Brandsma
bron: Beeldbank Nationaal Archief

Niet zo opvallend Tweede Kamerlid voor de PvdA in het midden van de jaren zestig van de twintigste eeuw. Friese bouwvakarbeider die zich ontwikkelde tot betontechnicus en in de vakbeweging voorzitter werd van de socialistische Bouwbedrijfsbond (ANB). Was als Kamerlid voor de PvdA woordvoerder volkshuisvesting en sociale zaken. Later raadslid in Heemstede.

PvdA
in de periode 1962-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Cornelis (Cor)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Sneek, 10 juni 1904

overlijdensplaats en -datum
Haarlem, 2 november 1982

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/7)

  • voorzitter ANB (Algemene Nederlandse Bouwbedrijfsbond), van 22 juni 1956 tot 1 april 1964
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 16 oktober 1962 tot 22 februari 1967
  • lid gemeenteraad van Heemstede, vanaf 1967 (nog in 1974)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/3)

  • lid Raad van Commissarissen drukkerij- en uitgeversmaatschappij N.V. "De Arbeiderspers", tot juni 1964
  • lid Raadgevende Interparlementaire Beneluxraad, van september 1965 tot februari 1967

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Was woordvoerder volkshuisvesting (bouwproductie, huurbeleid) en sociale zaken (sociale zekerheid) van de PvdA-Tweede Kamerfractie. Voerde in 1964 het woord bij de behandeling van het wetsvoorstel Wet Werkloosheidsvoorziening.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Was een neef (oomzegger) van de priester Titus Brandsma

verkiezingen
  • Stond in 1967 op de twaalfde (onverkiesbare) plaats op de PvdA-kandidatenlijst in de kieskringen Amsterdam, Haarlem en Den Helder

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.