H. Botterweg

foto H. Botterweg
bron: Gemeentearchief Utrecht

Antirevolutionair Tweede Kamerlid in de jaren vóór de Tweede Wereldoorlog. Werd in 1937 tussentijds lid, maar stond zijn zetel na twee jaar af aan de afgetreden minister De Wilde. Directeur van een papierwarenfabriek en daarnaast veertien jaar wethouder in Utrecht. Overleed in Duitse gevangenschap in Sint-Michielsgestel.

ARP
in de periode 1937-1939: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Hendrik

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zwolle, 8 november 1888

overlijdensplaats en -datum
Sint-Michielsgestel, 30 oktober 1942

3.

Partij/stroming

partij(en)
ARP (Anti-Revolutionaire Partij)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Provinciale Staten van Utrecht, van 22 juli 1932 tot 1 september 1941
  • wethouder (van bedrijven en financiën) van Utrecht, van 3 september 1935 tot juni 1941
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1937 tot 8 september 1939

gevangenschap/internering
  • geïnterneerd politiek doorgangskamp te Schoorl, van 30 juni 1941 tot 21 augustus 1941
  • geïnterneerd gijzelaarskamp te Buchenwald, van 22 augustus 1941 tot 15 november 1941
  • geïnterneerd gijzelaarskamp te Haaren, van 16 november 1941 tot 11 mei 1942
  • geïnterneerd gijzelaarskamp te Sint-Michielsgestel, van 11 mei 1942 tot 29 oktober 1942

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/5)

  • lid hoofdbestuur VPCW (Verbond van Protestants-Christelijke Werkgevers in Nederland), omstreeks 1938
  • lid Raad van Commissarissen N.V. BNG (Bank van Nederlandsche Gemeenten), omstreeks 1939

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër
  • Hield zich in de Tweede Kamer bezig met volksgezondheid, middenstandszaken en onderwijs. Was tevens woordvoerder bij de behandeling van de ontwerp-Electriciteitswet.

9.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Gaf in 1939 zijn zetel op, zodat de afgetreden minister De Wilde kon terugkeren in de Tweede Kamer

uit de privésfeer
Overleden tijdens het vertrek van Beekvliet naar De Ruwenberg

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.