I. (Ies) Baart

foto I. (Ies) Baart
bron: Gemeentearchief Zaanstad

Intelligente in Leiden en Amsterdam in een socialistisch arbeidersgezin opgegroeide vakbondsleider, die al op vijftienjarige leeftijd in dienst trad van de Algemene Nederlandse Metaalarbeiders Bond. Na de oorlog hoofd van de wetenschappelijke afdeling, secretaris en tenslotte een gezaghebbend voorzitter van de ANMB. Werd bij de uitbreiding in 1956 Tweede Kamerlid waar hij ruim tien jaar woordvoerder sociale zaken en industriepolitiek was. Werd in 1966 burgemeester van Zaandam, maar overleed anderhalf jaar later. Sportieve onopgesmukte man, die met mensen van allerlei slag goed kon omgaan en van wie zowel bij het volleyballen als in zijn dagelijks werk een natuurlijke leiding uitging.

PvdA
in de periode 1956-1967: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Isaäc (Ies)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leiden, 9 februari 1914

overlijdensplaats en -datum
Zaandam, 17 oktober 1967

3.

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 6 november 1956 tot 22 februari 1967 (met onderbreking 20-24 maart 1959)
  • voorzitter ANMB (Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en Elektrotechnische Industrie), van 17 april 1959 tot mei 1965
  • burgemeester van Zaandam, van 16 april 1966 tot 17 oktober 1967

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies (0/1)

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties (2/8)

  • lid curatorium scholingsinstituut, NVV
  • lid Defensiecommissie, van 1 november 1965 tot 1967

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter vaste commissie voor Industrie (Tweede kamer der Staten-Generaal), van 27 september 1962 tot 17 september 1963

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Activiteiten

als parlementariër (2/4)
  • Interpelleerde op 28 november 1961 minister Veldkamp en staatssecretaris Scholten over de gang van zaken bij de onderhandelingen over een eventuele uitkering over de jaren 1960-61 aan het omroeppersoneel
  • Was in 1966 samen met Oele woordvoerder van zijn fractie bij het debat over de mijnsluitingen in Zuid-Limburg

opvallend stemgedrag (0/2)

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

9.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn moeder was een één van de eerste vrouwelijke gemeenteraadsleden (in Leiden)
  • Een oom van hem was raadslid in Leiden

10.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

11.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.