H.A. (Hugo) Berkhout

De link naar de uitgebreide versie van deze biografie is verlopen. U ziet nu de publieksversie.

foto H.A. (Hugo) Berkhout
bron: Eerste Kamer der Staten Generaal

Hugo Berkhout (1973) is sinds 26 oktober 2020 Eerste Kamerlid. Tot 29 november 2020 maakte hij deel uit van de FVD-fractie, sindsdien van de Fractie-Van Pareren (sinds 15 februari 2021 Fractie-Nanninga). Tot 29 november 2020 was hij vervanger van Annabel Nanninga in verband met haar zwangerschaps- en bevallingsverlof. Op 15 december 2020 werd hij opnieuw beëdigd na terugtreding van Paul Cliteur uit de FVD-fractie. De heer Berkhout is werkzaam in de financiële sector en valutaspecialist. In 2018-2019 was hij duoraadslid in Amsterdam. Sinds april 2019 werkte hij enige tijd op Cyprus.

FVD, Fractie-Van Pareren (ex-FVD), Fractie-Nanninga (ex-FVD)
in de periode 2020-heden: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

(Hugo)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
onbekend, 30 november 1973

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • FVD (Forum voor Democratie), tot 27 november 2020
  • JA21 (Het Juiste Antwoord 21), vanaf 24 december 2020

lid tussentijds gevormde fractie(s)
  • Fractie-Van Pareren (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van 30 november 2020 tot 15 februari 2021
  • Fractie-Nanninga (Eerste Kamer der Staten-Generaal), vanaf 15 februari 2021

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • hoofd Treasury & Financial Institutions, iSignthis Ltd te Nicosia (Cyprus), van maart 2019 tot 1 november 2020
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, vanaf 26 oktober 2020
  • partner Kylla Corporate Transactions Amsterdam, vanaf 1 november 2020

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 26 oktober 2020 tot 15 december 2020 Annabel Nanninga

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

vorige
  • lid bestuur ACI - The Financial Markets Association, van november 2011 tot maart 2019
  • voorzitter Functiecommissie Treasury, DSI (Dutch Securities Institute), van november 2011 tot maart 2019

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.