Mr. A.P. (Anita) Vink

foto Mr. A.P. (Anita) Vink
bron: eerstekamer.nl

Anita Vink (1982) was van 29 januari tot 11 juni 2019 Eerste Kamerlid voor D66. Eerder verving zij van 9 oktober 2018 tot 24 januari 2019 Annelien Bredenoord, die met zwangerschaps- en bevallingsverlof was. Mevrouw Vink was sociaal jurist bij de Algemene Vereniging van Schoolleiders en werkte eerder bij onder meer FNV Bondgenoten en ARAG Rechtsbijstand. In 2010-2014 was zij gemeenteraadslid in Utrecht. Sinds 2016 is zij adviseur wet- en regelgeving bij P-Direkt (ondersteuning personeelszaken binnen de sector Rijk).

D66
in de periode 2018-2019: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Anita (Anita)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Harlingen, 12 februari 1982

3.

Partij/stroming

partij(en)
D66 (Democraten 66)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (4/8)

  • jurist (arbeidsrecht en sociale zekerheid), AVS (Algemene Vereniging van Schoolleiders), van 2011 tot 2016
  • adviseur wet- en regelgeving, P-Direkt, ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties, vanaf 2016 (ondersteuning personeelszaken binnen de sector Rijk)
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 9 oktober 2018 tot 24 januari 2019
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 29 januari 2019 tot 11 juni 2019

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Verving op grond van artikel X10 van de Kieswet van 9 oktober 2018 tot 24 januari 2019 Annelien Bredenoord

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.