A. (Aukje) de Vries

foto A. (Aukje) de Vriesvergrootglas

Aukje de Vries (1964) is sinds 8 november 2012 lid van de Tweede Kamerfractie van de VVD . Zij was 2011-2012 lid van Provinciale Staten van Fryslân (fractievoorzitter VVD). Daarvoor was zij negen jaar gemeenteraadslid in Leeuwarden. Zij was voorts afdelingsmanager beleidsontwikkeling en projecten bij de gemeente Boarnsterhim. Mevrouw De Vries is woordvoerster zorg (zorgverzekeringen, verpleegzorg, voedselkwaliteit, geneesmiddelenbeleid, medische biotechnologie en zorginspectie), alsmede Waddenbeleid.

VVD
in de periode 2012-heden: lid Tweede Kamer

Voornaam (roepnaam)

Aukje (Aukje)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Leeuwarden, 21 oktober 1964

Partij/stroming

partij(en)
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie), vanaf 2000

Hoofdfuncties/beroepen

  • beleidsmedewerker economische zaken, gemeente Leeuwarden, van 1989 tot 1996
  • senior beleidsmedewerker economische zaken, gemeente Leeuwarden, van 1996 tot 1998
  • senior adviseur bestuur en management, gemeente Leeuwarden, van 1998 tot 2001
  • senior projectmanager, Groustins B.V., projectontwikkeling, van 2001 tot 2004
  • lid gemeenteraad van Leeuwarden, van 14 maart 2002 tot 11 maart 2011
  • teamleider beleidsontwikkeling, gemeente Den Helder, van 2004 tot 2007
  • afdelingsmanager beleidsontwikkeling en projecten, gemeente Boarnsterhim, van 2008 tot november 2012
  • lid Provinciale Staten van Fryslän, van 10 maart 2011 tot 20 december 2012
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, vanaf 8 november 2012

Activiteiten

als parlementariër
  • Zij was in 2012-2017 woordvoerster financiële markten, fiscale zaken en financieel toezicht. In 2017 voerde zij het woord bij de algemene financiële beschouwingen.

Wetenswaardigheden

woonplaats
Leeuwarden

e-mailadres
aukjedevries@tweedekamer.nl

Uitgebreide versie

uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.