Drs. R. (Remmelt) de Boer

foto Drs. R. (Remmelt) de Boer
bron: Hans Kouwenhoven

Voormalige directeur van de Hogeschool in Kampen en tevens wethouder in die gemeente, die vier jaar Eerste Kamerlid voor de ChristenUnie was. Was eerder als onderwijzer werkzaam op een school in Spakenburg en later lid van de Onderwijsraad en van de raad van bestuur van de Evangelische Theologische Faculteit te Leuven. In de Eerste Kamer hield hij zich onder meer bezig met onderwijs, integratie, financiën en volkshuisvesting en ruimtelijke ordening.

ChristenUnie
in de periode 2007-2011: lid Eerste Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam (roepnaam)

Remmelt (Remmelt)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Steenwijk, 1 augustus 1942

3.

Partij/stroming

partij(en)
  • GPV (Gereformeerd Politiek Verbond), van 1967 tot 22 januari 2000
  • ChristenUnie, vanaf 22 januari 2000

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid gemeenteraad van Kampen, van 28 maart 1986 tot 1 januari 2002
  • wethouder (onder andere van cultuur, sociale zaken en onderwijs) van Kampen, van 1 januari 2001 tot 27 april 2006
  • lid Eerste Kamer der Staten-Generaal, van 12 juni 2007 tot 7 juni 2011

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Partijpolitieke functies

In de uitgebreide versie is een overzicht van partijpolitieke functies opgenomen.

6.

Nevenfuncties

huidige
  • ouderling Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt), Eudokiagemeente te Kampen-Noord, vanaf 2004

vorige (2/15)
  • lid Adviescommissie Fusietoets in het Onderwijs, van 1 oktober 2011 tot 1 september 2017
  • formateur collegevorming gemeente Kampen, van april 2018 tot juni 2018

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.


afgeleide functies, presidia etc.
vicevoorzitter vaste commissie voor Financiën (Eerste Kamer der Staten-Generaal), van juni 2007 tot 7 juni 2011

7.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn echtgenote was teambegeleider bij Slachtofferhulp Nederland

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.