Drs. J.J. (Jasper) van Dijk

foto Drs. J.J. (Jasper) van Dijk
Naar de grotere foto (verschijnt in een nieuw venster)
bron: Maurits Gemmink (SP)

Jasper van Dijk (1971) was van 30 november 2006 tot 6 december 2023 lid van de Tweede Kamerfractie van de SP. In de periode maart-juli 2023 werd hij tijdelijk vervangen door Frank Futselaar. Hij was medewerker van de SP-fracties in de Tweede Kamer en het Europees Parlement en gemeenteraadslid in Amsterdam. De heer Van Dijk was eerst woordvoerder onderwijs, sociale zaken en integratie en werd later woordvoerder defensie, buitenlandse zaken, ontwikkelingssamenwerking, Europa en asiel en migratie.

SP
in de periode 2006-2023: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Personalia

voornamen (roepnaam)
Jasper Jonathan (Jasper)

geboorteplaats en -datum
Jutphaas, 20 april 1971 (thans: Nieuwegein)

2.

Partij/stroming

partij(en)
SP (Socialistische Partij)

3.

Hoofdfuncties/beroepen

  • medewerker grondzaken en ruimtelijke ordening, gemeente Amsterdam, van 1998 tot 1999
  • medewerker onderwijs, cultuur en wetenschappen, SP-fractie Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 1999 tot 2003
  • medewerker SP-vertegenwoordiger in het Europees Parlement, van 2004 tot 2006
  • lid gemeenteraad van Amsterdam, van 16 maart 2006 tot 29 november 2006
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 november 2006 tot 30 maart 2023
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 juli 2023 tot 6 december 2023

tijdelijke vervanging Kamerlid
  • Werd op grond van artikel X10 van de Kieswet van 30 maart tot 20 juli 2023 tijdelijk vervangen door Frank Futselaar

4.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

5.

Activiteiten

als parlementariër (3/19)
  • Nam in 2021 de medeverdediging over van Malik Alkaya van een initiatiefwetsvoorstel van ChristenUnie, SP, PvdA en GroenLinks over verantwoord en duurzaam internationaal ondernemen (35.761)
  • De Kamer verwierp op 16 september 2021 een motie van wantrouwen tegen minister Kaag. De fracties van SP, PVV, PvdD, FVD, Groep-Van Haga, BIJ1 en BBB stemden voor.
  • In 2021 werd een door hem ingediende motie van wantrouwen tegen staatssecretaris Broekers-Knol verworpen. Voor stemden SP, PVV, FVD, PvdD, DENK en BBB.

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Verbleef in 1990 een jaar in kibbutz Hasolelim nabij Haifa

7.

Publicaties van/over

literatuur/documentatie
Niels Markus, "'Voor de oppositie is het werk leuker geworden'", Trouw, 13 augustus 2019

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

Speciaal voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer zijn de biografieën van alle kansrijke (volgens de peilingen) kandidaten in uitgebreide vorm raadpleegbaar op parlement.com.

Voor de overige ruim 5000 biografieën geldt het volgende:

In het digitale biografisch archief van de Stichting PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, parlementaire activiteiten, opleiding en wetenswaardigheden. Voorlopig is het beschikbaar stellen van uitgebreide biografieën, en/of daarop gebaseerde statistische gegevens, opgeschort. Wilt u een uitgebreide biografie inzien? Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.