Tweede Kamerfractie Socialistische Partij (SP)

De fractie van de SP telt sinds de verkiezingen van 15 maart 2017 veertien leden; een minder dan in 2012. In 2010 behaalde de SP vijftien zetels. Na de verkiezingen van 22 november 2006 waren dat er 25.

De SP is vanaf mei 1994 in de Tweede Kamer vertegenwoordigd . De fractie zit in de oppositie.

Fractievoorzitter is Lilian Marijnissen. Secretaris van de fractie is Ronald van Raak.

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Huidige leden

nr.fotonaamaanvang functie
1Raak, Dr. A.A.G.M. van2006-11-30
2Leijten, R.M.2006-11-30
3Dijk, Drs. J.J. van2006-11-30
4Karabulut, S.2006-11-30
5Gerven, Drs. H.P.J. van2006-11-30
6Nispen, Mr. M. van2014-04-02
7Hijink, H.P.M.2017-03-23
8Kwint, Drs. J.P.2017-03-23
9Kent, B. van2017-03-23
10Marijnissen, L.M.C.2017-03-23
11Beckerman, Dr. S.M.2017-03-23
12Laçin, C.2017-03-23
13Futselaar, Drs. F.W.2017-03-23
14Alkaya, M.2018-01-18

2.

Historisch overzicht fractievoorzitters

fotonaamaanvang functieeinde functie
L.M.C. (Lilian) Marijnissen2017
Roemer, E.G.M.E.G.M. (Emile) Roemer20102017
Kant, Dr. A.C.A.C. (Agnes) Kant20082010
Marijnissen, J.G.Ch.A.J.G.Ch.A. (Jan) Marijnissen19942008

Meer over


Bent u als journalist of wetenschapper op zoek naar statistische gegevens over personen uit het biografisch archief, bijvoorbeeld gemiddelde leeftijd, ervaring, herkomst, beroep, m/v of zittingsduur? De redactie van PDC kan deze gegevens onder voorwaarden beschikbaar stellen voor wetenschappelijk onderzoek en journalistieke publicaties. Neem voor meer informatie contact op.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.