Drs. M. (Marjanne) Sint

foto Drs. M. (Marjanne) Sintvergrootglas

Zelfbewuste manager, die leiding gaf aan het blad Intermediair en in 1987 Max van den Berg opvolgde als voorzitter van de PvdA. Samen met Wim Kok stuurde zij aan op een gematigder en realistischer koers van haar partij, die in 1989 leidde tot hernieuwde regeringsdeelname. Onder haar voorzitterschap brak de PvdA met het stelsel van decentrale vaststelling van de kandidatenlijsten. In 1991 werd zij na interne kritiek 'slachtoffer' van de crisis in de PvdA over de ingrepen in de WAO. Na haar aftreden werd zij topambtenaar op Binnenlandse Zaken, gemeentesecretaris van Amsterdam, secretaris-generaal van VROM en bestuursvoorzitter van een ziekenhuis in Zwolle. Zij begeleidde de invoering van de nieuwe Jeugdwet.

in de periode 2000-2007: partijvoorzitter, secretaris-generaal

Voornaam (roepnaam)

Marjanne (Marjanne)

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 24 juli 1949

Partij/stroming

partij(en)
PvdA (Partij van de Arbeid), tot 2009

Hoofdfuncties/beroepen

  • boekhoudmachiniste en typiste bij huishoudartikelengroothandel "Dumea" te Amsterdam (tijdens studie)
  • kandidaat-assistent faculteit der economie, Universiteit van Amsterdam, van 1971 tot 1974
  • beleidsmedewerker ministerie van Economische Zaken, van 1974 tot 1977
  • beleidsmedewerker ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, van 1977 tot 1979
  • redacteur weekblad "Intermediair", van 1979 tot 1981
  • hoofdredacteur weekblad "Intermediair", van 1981 tot 1982
  • uitgever Groep Intermediair, VNU Business Publications, van 1982 tot 1987
  • voorzitter PvdA, van 2 april 1987 tot augustus 1991
  • directeur IBI (Interbestuurlijke Betrekkingen en Informatievoorziening), ministerie van Binnenlandse Zaken, van 1 november 1991 tot 1995
  • gemeentesecretaris van Amsterdam, van 1995 tot 1 januari 2000
  • sectormanager openbaar bestuur "Bureau Berenschot", van 1 januari 2000 tot 1 augustus 2000
  • secretaris-generaal ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, van 1 augustus 2000 tot 1 januari 2007
  • voorzitter Raad van Bestuur "Isala-klinieken" te Zwolle, van 1 januari 2007 tot 1 februari 2014
  • voorzitter STZ (Samenwerkende Topklinische opleidingsZiekenhuizen), vanaf 1 april 2014
  • voorzitter Transitie Autoriteit Jeugd, vanaf 1 april 2014

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.

Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.