Mr. A.F. (Pim) Schepel

foto Mr. A.F. (Pim) Schepel
bron: Gemeentearchief Den Haag

Erudiete jurist, afkomstig uit een intellectuele vrijzinnig-democratische familie. Werd in 1932 al op zijn vierentwingste commies-griffier (plaatsvervangend griffier) van de Tweede Kamer; een functie die zijn vader ook had bekleed. Zijn beide grootvaders waren Kamerlid. Bekwaam organisator die als Griffier het werk van de Tweede Kamer veertig jaar lang van binnenuit volgde. Steun en toeverlaat van de voorzitters Van Schaik, Kortenhorst en Van Thiel. Behalve Griffier van de Kamer was hij ruim twintig jaar lid, later voorzitter van de Spoorwegongevallenraad.

in de periode 1945-1973: Griffier Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Arnold Frederik (Pim)

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Utrecht, 13 januari 1908

overlijdensplaats en -datum
Leidschendam, 30 april 1992

3.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • commies-griffier Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 23 februari 1932 tot 30 oktober 1945
  • administrateur Dienst voor de Wederopbouw, van 1940 tot 1945
  • Griffier Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 30 oktober 1945 tot 1 februari 1973

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties (2/6)

  • lid Spoorwegenongevallenraad, van 1956 tot 1 januari 1971
  • voorzitter Spoorwegenongevallenraad, van 1 januari 1971 tot 1 februari 1978

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Speelde een belangrijke rol bij de modernisering van het Reglement van Orde in 1966

uit de privésfeer
Zijn vader, C.J.H. Schepel, was commies-griffier van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, en later raadsheer in de Hoge Raad

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.