H.G.I. baron van Tuyll van Serooskerken

foto H.G.I. baron van Tuyll van Serooskerken

Telg van een oud adellijk geslacht die al voor zijn dertigste burgemeester was en dat 28 jaar bleef. Begon zijn burgemeestersloopbaan in de Achterhoek in Ruurlo en later in Wisch en was ook landdrost van de (tijdelijk) door Nederland geannexeerde Duitse gemeente Elten. Het zwaartepunt van zijn loopbaan lag in Zoetermeer, welke gemeente tijdens zijn ambtsperiode een enorme groei doormaakte. Zijn burgemeesterschap van Utrecht was, mede ten gevolge van ziekte, minder succesvol. Werd gewaardeerd als vriendelijke en bekwame bestuurder.

in de periode 1980-1987: staatsraad in buitengewone dienst, burgemeester van Utrecht

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hans Georg Inundat

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Zuilen (Utr.), 20 mei 1917

overlijdensplaats en -datum
Warmond, 6 augustus 1988

3.

Partij/stroming

verwante partij
VVD (Volkspartij voor Vrijheid en Democratie)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/8)

  • ambteloos, van 1 juni 1974 tot 1 mei 1980
  • staatsraad in buitengewone dienst, Raad van State, van 1 mei 1980 tot 1 juni 1987 (benoemd bij K.B. van 21 april 1980)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/14)

  • regent Stichting Museum "Slot Zuylen"
  • voorzitter Monumentenraad, vanaf 1 januari 1982

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn eerste echtgenote was een achterkleindochter van Nicolaas Beets
  • Was tijdens de Tweede Wereldoorlog actief in het verzet
  • Zijn vader was burgemeester van Zuilen en gedeputeerde van Utrecht voor de CHU

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.