Mr. J.Ph.R.M. de Nerée tot Babberich

foto Mr. J.Ph.R.M. de Nerée tot Babberich

Jurist uit een voorname katholieke familie uit de Achterhoek, die na een loopbaan bij de provincie Gelderland en na gedeputeerde van die provincie te zijn geweest, negentien jaar staatsraad was. Werd na zijn overlijden gekenschetst als een scherpzinnig jurist, die na kalm overleg besluiten nam.

in de periode 1893-1916: lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jean Philippe Rudolph Marie

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Terborg (gem. Wisch, Gld.), 18 januari 1850

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 21 september 1916

begraafplaats en -datum
Oud-Zevenaar, familiegraf, 25 september 1916

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/5)

  • lid Gedeputeerde Staten van Gelderland, van 3 juli 1889 tot 1 februari 1893
  • lid Raad van State, van 1 februari 1893 tot 21 september 1916 (benoemd bij K.B. van 9 januari 1893)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Nevenfuncties

commissaris Sanatorium "Oranje-Nassau Oord" bij Renkum

afgeleide functies, presidia etc.
  • lid (later voorzitter) afdeling geschillen van bestuur (Raad van State)
  • voorzitter afdeling waterstaat (Raad van State)

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Vanaf 1913 als oudste lid enkele malen waarnemend vicepresident van de Raad van State

uit de privésfeer (3/4)
  • Zijn schoonzoon, W.J. Berger, was procureur-generaal bij de Hoge Raad
  • Zijn vader was griffier van het kantongerecht te Nijmegen
  • Zijn begrafenis werd bijgewoond door prins Hendrik. Hij had ook goede contacten met koningin-regentes Emma.

U ziet een selectie van wetenswaardigheden. In de uitgebreide versie is een overzicht van wetenswaardigheden opgenomen.

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.