J. van Lokhorst

foto J. van Lokhorst
bron: Cornelius Rogge

in de periode 1796-1798: lid Eerste Nationale Vergadering, lid Tweede Nationale Vergadering, lid Constituerende Vergadering

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Johannes

2.

Personalia

opmerkingen over de naam en/of titel
Ook wel Lockhorst

geboorteplaats en -datum
IJsselstein, 11 januari 1761

overlijdensplaats en -datum
Geervliet, 27 december 1826

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • onafhankelijk (in de Nationale Vergaderingen)
  • unitariër

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • lid Tweede Nationale Vergadering, van 1 september 1797 tot 22 januari 1798 (voor het district Brielle)
  • lid Constituerende Vergadering, van 22 januari 1798 tot 4 mei 1798

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Verklaarde op 4 mei 1798 dat hij vanwege zijn kerkelijke betrekking geen deel kon uitmaken van het Wetgevend Lichaam

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.