Mr. H.D. van Hoorn

foto Mr. H.D. van Hoorn

in de periode 1796-1797: lid Eerste Nationale Vergadering

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Hendrik Daniël

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 7 december 1731

overlijdensplaats en -datum
's-Graveland, 11 mei 1802

3.

Partij/stroming

stroming(en)
Moderaat (in de Nationale Vergadering)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (2/6)

  • lid municipaliteit van Amsterdam, van 10 juni 1795 tot 20 februari 1796
  • lid Eerste Nationale Vergadering, van 1 maart 1796 tot 1 september 1797 (voor het district Amsterdam XIII)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

commissaris van 't trekpad op Muiden en Naarden, vanaf 1785

afgeleide functies, presidia etc.
lid commissie tot het examineren van de geloofsbrieven van de representanten (Nationale Vergadering), vanaf 1 maart 1796

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was suikerraffinadeur, directeur van de levantse handel en schepen te Amsterdam

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.