I. da Costa Athias

in de periode 1798-1801: lid Eerste Kamer Vertegenwoordigend Lichaam (1798-1801)

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Isaäc

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Amsterdam, 17 juni 1738

overlijdensplaats en -datum
Amsterdam, 20 januari 1807

3.

Hoofdfuncties/beroepen (2/4)

  • lid Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 31 juli 1798 tot 29 juli 1800 (voor het district Amsterdam XI)
  • voorzitter Eerste Kamer, Vertegenwoordigend Lichaam, van 19 mei 1800 tot 1 juni 1800

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

4.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Zijn vader was koopman te Amsterdam

verkiezingen
  • Werd in 1798 bij de verkiezingen voor het Vertegenwoordigend Lichaam tevens gekozen in het district Amsterdam IX. Nam zijn benoeming aan in het district Amsterdam XI.

5.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

6.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.