Mr. J.C.F.W. Mesdach

Zuid-Nederlandse rechtsgeleerde die in de Franse tijd en tijdens het verenigd koninkrijk Nederland functies vervulde bij het openbaar ministerie. Was vanaf 1819 negen jaar Tweede Kamerlid, tot de Staten van West-Vlaanderen een minder oppositioneel lid kozen. Was later rechter in het Hof van Cassatie en Belgisch Kamerlid.

oppositioneel ten tijde van Willem I
in de periode 1819-1828: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Joseph Carel Frederik Willem

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Veurne, 5 januari 1788

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 1 februari 1834

3.

Partij/stroming

stroming(en)
oppositioneel (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/9)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 oktober 1819 tot 20 oktober 1828 (voor West-Vlaanderen)
  • raadsheer Hof van Cassatie van België te Brussel, vanaf 1 november 1830
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordiging van België, van 12 oktober 1831 tot 1 februari 1834 (voor het district Veurne)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Stemde zowel in december 1819 als in maart 1820 tegen de tienjarige begroting

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Werd in 1828 verslagen door L. Pycke

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.