J.J. Huyttens Kerremans

Gentse textielondernemer die de gehele periode van de vereniging van Noord- en Zuid-Nederland namens Oost-Vlaanderen in de Tweede Kamer zat. Voerde eenmaal het woord.

regeringsgezind ten tijde van Willem I
in de periode 1815-1822: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jacob Joseph

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
oorspronkelijke achternaam: Huyttens

geboorteplaats en -datum
Gent, 8 maart 1779

overlijdensplaats en -datum
Gent, 29 augustus 1836

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (onder Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen

  • textielhandelaar en -fabrikant te Gent
  • grondwetsnotabele, 14 augustus 1815 (voor het arrondissement Gent, departement van de Schelde)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 21 september 1815 tot 18 oktober 1830 (voor Oost-Vlaanderen; in 1819 toegelaten op 17 november)

5.

Nevenfuncties

  • lid commissie ter herziening van in- en uitgaande rechten, van 23 januari 1820 tot 30 januari 1824
  • directeur Koninklijke Academie van teken- en schilderkunst, beeldhouw- en bouwkunst te Gent, omstreeks 1825

afgeleide functies, presidia etc.
voorzitter één van de afdelingen (Tweede Kamer der Staten-Generaal) (regelmatig)

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Antwoordde in 1829 ontkennend op de vraag of er een jury moest komen bij de provinciale hoven en criminele rechtbanken, zoals door het lid De Brouckère was voorgesteld

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Hoewel hij als regeringsgezind bekendstond, keerde hij zich in 1821 tegen de Stelselwet van Appelius. De behandeling van dit wetvoorstel was de enige keer dat hij het woord voerde.

uit de privésfeer
Als ondernemer zette hij zich in voor modernisering en mechanisering van de textielnijverheid

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.