H.J.A. (Henri) Van den Hove

Burgemeester van Diest en lid van Provinciale Staten van Oost-Vlaanderen, die hem in 1819 tot Tweede Kamerlid kozen. Bleef dat tot 1830 en was daarna lid van het Belgisch Nationaal Congres en van de Kamer.

oppositioneel ten tijde van Willem I
in de periode 1819-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen (roepnaam)

Henricus Joannes Augustinus (Henri)

2.

Personalia

wijziging in naam en/of titulatuur
Ook wel: Vandenhove

geboorteplaats en -datum
Diest, 2 februari 1778

overlijdensplaats en -datum
Antwerpen, 14 april 1842

3.

Partij/stroming

stroming(en)
gematigd liberaal

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/5)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 oktober 1819 tot 18 oktober 1830 (voor Zuid-Brabant)
  • lid Nationale Congres van België, van 10 november 1830 tot juli 1831 (voor het arrondissement Leuven)
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordigers van België, van 1831 tot 14 april 1842 (voor het arrondissement Leuven)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Activiteiten

als parlementariër
  • Stemde zowel in december 1819 als in maart 1820 tegen de tienjarige begroting

6.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
Hij pleegde in 1842 zelfmoord, mogelijk vanwege een echec op de Beurs

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.