Mr. F.A. De Mûelenaere

Officier van Justitie uit Brugge, die als zuidelijk lid in de Tweede Kamer tot de oppositie tegen het bewind van Willem I behoorde. Steunde onder meer de petitiebeweging in Vlaanderen. In 1829 werd zijn herverkiezing verhinderd. Na de onafhankelijkheid was hij Gouverneur, minister en volksvertegenwoordiger in België. Werd in 1836 in de adelstand verheven.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I, oppositionelen ten tijde van Willem I
in de periode 1824-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Felix Amandus

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Pittem (W.Vl.), 9 april 1793

overlijdensplaats en -datum
Pittem (W.Vl.), 5 augustus 1862

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • klerikaal
  • oppositioneel (na 1825)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/14)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 19 oktober 1824 tot 19 oktober 1829 (voor West-Vlaanderen)
  • minister zonder portefeuille van België, van 5 augustus 1841 tot augustus 1847 (kabinetten-Nothomb, -Van de Weyer en -De Theux)
  • lid Kamer van Volksvertegenwoordiging van België, van 1850 tot 5 augustus 1862 (voor het arrondissement Tielt)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

6.

Wetenswaardigheden

predicaten/adellijke titels
  • graaf, 19 mei 1836

7.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

8.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.