Mr. Th.A.Ch. Fallon

Tweede Kamerlid uit Namen, waar hij advocaat en gemeentesecretaris was. Oppositioneel lid. Had zitting in het Nationaal Congres van België, tot hij in januari 1831 tot lid van het Rekenhof werd benoemd.

oppositioneel ten tijde van Willem I
in de periode 1822-1830: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Théophile Auguste Chislain

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Namen, 22 april 1791

overlijdensplaats en -datum
Brussel, 4 juli 1872

3.

Partij/stroming

stroming(en)
oppositioneel (tijdens Willem I)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 22 oktober 1822 tot 18 oktober 1830 (voor de provincie Namen)
  • lid Nationale Congres van België, van 10 november 1830 tot 17 januari 1831 (voor het arrondissement Namen)
  • voorzitter Rekenhof van België, van 15 januari 1831 tot 4 juli 1872

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

secretaris Kamer van Koophandel te Namen

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Wetenswaardigheden

algemeen
  • Versloeg in 1822 F.G. Pirson

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.