Jhr.Mr. O. Repelaer van Molenaarsgraaf

Dordtenaar, die in de Tweede Kamer tot de gematigde opposanten behoorde. Was landeigenaar, ambachtsheer en dijkgraaf in de Alblasserwaard en zes jaar Statenlid. De Staten van Holland kozen hem in 1829 tot Tweede Kamerlid. Hij stapte daarmee in de voetstappen van zijn vader. Was de schoonzoon van minister Van Tets van Goudriaan en een een neef van minister Ocker Repelaer.

regeringsgezind ten tijde van Willem I, regeringsgezind ten tijde van Willem II
in de periode 1829-1845: lid Tweede Kamer

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornaam

Ocker

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Dordrecht, 6 oktober 1796

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 31 oktober 1869

3.

Partij/stroming

stroming(en)
regeringsgezind (gematigd hervormingsgezind)

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/6)

  • lid Provinciale Staten van Holland, van 7 juli 1823 tot 20 oktober 1829 (voor de Ridderschap)
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 oktober 1829 tot 20 oktober 1845 (1829-1840 voor Holland, 1840-1845 voor Zuid-Holland)
  • dijkgraaf Hoogheemraadschap Alblasserwaard, van 1 september 1833 tot 1 augustus 1853

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties

  • majoor-commandant schutterij van Dordrecht
  • lid Ridderschap van Holland

6.

Opleiding

In de uitgebreide versie is een overzicht van de opleiding(en) opgenomen.

7.

Activiteiten

als parlementariër (2/3)
  • Behoorde in 1833 tot de 16 leden die tegen de begroting 1834/1835 stemden. Stemde ook tegen de ontwerp-Wet op de middelen.
  • Behoorde in 1837 tot de 21 leden die tegen de begroting 1838/1839 stemden. Stemde wel vóór de ontwerp-Wet op de middelen.

In de uitgebreide versie is een overzicht van opvallend stemgedrag opgenomen.

8.

Wetenswaardigheden

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 24 november 1816

9.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

10.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.