Jhr. J.C.R. van Hoorn van Burgh

foto Jhr. J.C.R. van Hoorn van Burgh
bron: Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie

Conservatieve belastinginspecteur die vijf jaar Tweede Kamerlid was en bijna twintig jaar staatsraad. Afkomstig uit een Vlissingse regentenfamilie en lid van de Zeeuwse ridderschap. Werd in 1818 door die ridderschap tot Statenlid gekozen. Zijn inspecteurschap in Holland combineerde hij met diverse bestuursfuncties in Den Haag onder meer op kerkelijk gebied en bij verzekeringsmaatschappijen. Tevens was hij raadslid.

regeringsgezinden ten tijde van Willem I, regeringsgezinden ten tijde van Willem II
in de periode 1838-1862: lid Tweede Kamer, lid Raad van State

Inhoudsopgave van deze pagina:


1.

Voornamen

Jan Cornelis Reinier

2.

Personalia

geboorteplaats en -datum
Vlissingen, 2 mei 1790

overlijdensplaats en -datum
's-Gravenhage, 5 mei 1862

3.

Partij/stroming

stroming(en)
  • regeringsgezind (ten tijde van Willem I en Willem II)
  • conservatief

4.

Hoofdfuncties/beroepen (3/8)

  • lid stedelijke raad van 's-Gravenhage, van 1836 tot 1850
  • lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 28 februari 1838 tot 16 oktober 1843 (1838-1840 voor Holland, 1840-1843 voor Zuid-Holland)
  • lid Raad van State, van 1 september 1842 tot 5 mei 1862 (benoemd bij K.B. van 19 augustus 1842)

U ziet een selectie van de loopbaan. In de uitgebreide versie is de gehele loopbaan in te zien.

5.

Nevenfuncties (2/14)

  • lid Staatscommissie pensioenen voor burgerlijke ambtenaren en hun weduwen en wezen, vanaf september 1844
  • directeur Bataafsche Brandwaarborg Maatschappij, omstreeks 1848

U ziet een selectie van de nevenfuncties. In de uitgebreide versie is een overzicht van nevenfuncties in te zien.

6.

Activiteiten

als parlementariër
  • Behoorde in 1838 tot de 16 leden die vóór een (verworpen) wetsvoorstel over het tarief voor de rechten op in- en uit- en doorvoer stemden
  • Behoorde in 1839 tot de 12 leden die vóór de (verworpen) ontwerp-Leningwet voor Nederlands-Indië stemden. Na deze verwerping trad minister Van den Bosch af.

7.

Wetenswaardigheden

uit de privésfeer
  • Zijn vader behoorde tot de Vlissingse regentenklasse
  • Een zoon van hem, Jan Westpalm van Hoorn van Burgh, was burgemeester van Gorinchem

predicaten/adellijke titels
  • jonkheer, 9 augustus 1814

8.

Familie/gezin

In de uitgebreide versie zijn, indien bekend, de familierelaties opgenomen.

9.

Uitgebreide versie

In het digitale biografisch archief van PDC, partner van het Montesquieu Instituut, is een uitgebreide versie van deze pagina aanwezig met bijvoorbeeld partijpolitieke functies, maatschappelijke nevenfuncties, opleiding en wetenswaardigheden. Laat het ons weten als u daar belangstelling voor heeft.


Op bovenstaande tekst en gegevens zijn auteursrechten van PDC van toepassing; overname, in welke vorm dan ook, is zonder expliciete goedkeuring niet toegestaan. Ook de afbeeldingen zijn niet rechtenvrij.

De biografieën betreffen vooral de periode waarin iemand politiek en bestuurlijk actief is of was. PDC ontvangt graag gemotiveerde aanvullingen of correcties.